بیمه آسانسور در صنعت آسانسور سازی

وقتی به آسانسور فکر می کنیم اولین چیزی که به ذهن افراد در مورد آن خطور می کند این است که آسانسور یک وسیله برای راحتی در جا به جایی های روزانه است. برای مثال از آن ها در محل های کار، مجتمع های مسکونی و یا مراکز خرید استفاده بسیاری می شود. اما در گذشته کاربرد اصلی آسانسور ها حمل و جا به جایی وسایل سنگین مثل زغال سنگ و الوار بود. آسانسور هر کاربردی که داشته باشد باید ایمنی خود را به وسیله بیمه آسانسور تضمین کند.

انواع مختلف آسانسور

آسانسور ها انواع مختلفی دارند که عموما به عنوان آسانسور های کششی، آسانسور های هیدرولیک، آسانسور های الکترومغناطیسی و آسانسور های پنوماتیکی دسته بندی می شوند. استفاده از آسانسور ها در گذشته به اندازه امروزی مرسوم نبود و مردم در استفاده از آن احتیاط می کردند و وحشت داشتند، اما امروزه آسانسور به یکی از وسایل روزمره عادی تبدیل شده که نبود آن مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد.

چرا در صنعت آسانسور سازی به بیمه نیاز داریم؟

در دنیای امروزی نیز به علت رشد جمعیت، ساختمان های بلند تری ساخته می شوند. ساختمان های بلند نیز نیاز به آسانسور های پیشرفته تر و بزرگ تر دارند که وجود یک بیمه آسانسور برای همه آن ها یک امر ضروری است.

رشد صنعت ساخت آسانسور به صنعت ساختمان سازی وابسته است و از آن جایی که صنعت ساختمان سازی به مراتب پیشرفت می کند، صنعت ساخت آسانسور نیز پا به پای آن جلو می رود. اما با وجود این پیشرفت ها، شرکت هایی که در زمینه ساخت آسانسور فعال هستند با خطرات و ریسک های بسیار زیادی در این زمینه رو به رو هستند. به همین دلیل داشتن یک بیمه آسانسور در صنعت آسانسور سازی به یک امر ضروری تبدیل شده است.چرا در صنعت آسانسور سازی به بیمه نیاز داریم؟

سوالات متداول در زمینه بیمه آسانسور

در زمینه بیمه آسانسور سوالات متداولی وجود دارد. در این مقاله سعی شده به سوالات متداول در مورد بیمه آسانسور پاسخ داده شود تا بیشتر در مورد این بیمه ها بدانید تا در صورتی که قصد داشته باشید یک بیمه آسانسور برای کسب و کار خود انتخاب کنید، بتوانید بهترین آن را تشخیص دهید.

سوالات متداول:

  • هزینه بیمه سازندگان آسانسور چقدر است؟
  • چرا شرکت های فعال در زمینه آسانسور سازی نیاز به بیمه آسانسور دارند؟
  • فعالان حوزه ساخت آسانسور به چه نوع بیمه ای نیاز دارند؟

هزینه بیمه سازندگان آسانسور چقدر است؟

میانگین قیمت یک بیمه نامه استاندارد به طور معمول در آمریکا چیزی بین 1000000 تا 2000000 دلار است. کسب و کار های کوچک فعال در این زمینه نیز که بر اساس مکان، اندازه، میزان در آمد و تاریخچه مطالبات و موارد دیگر بررسی می شوند و میزان مبلغی که در هر ماه باید بابت بیمه آسانسور بپردازند بین 57 تا 79 دلار در ماه متغیر است.

هزینه بیمه سازندگان آسانسور چقدر است؟

چرا شرکت های فعال در زمینه آسانسور سازی نیاز به بیمه آسانسور دارند؟

در هر نوع کسب و کاری بدون استثنا خطر ها و موقعیت های وجود دارند که می توانند به آن شرکت صدمه بزند. در این زمینه صنعت آسانسور سازی که یکی از مواردی است که با خطرات بسیاری رو به رو است و نیاز است تا برای مقابله با این خطرات یک بیمه آسانسور داشته باشید. این خطرات می توانند حوادث طبیعی مثل آتش سوزی، طوفان، زلزله، صاعقه و یا حتی سیل باشند. این موارد می توانند هر نوع شرکتی را در معرض خطر قرار دهد. در موارد انسانی نیز می توان به دزدی و خرابکاری نیز اشاره کرد. موارد گفته شده در همه کسب و کار ها وجود دارد و می تواند به همه کسب و کار ها آسیب وارد کند و مختص صنعت آسانسور سازی نیست. بلکه مهم خطراتی است که مخصوص آن صنعت است و فقط در آن زمینه این گونه خطرات وجود دارد. در صنعت آسانسور سازی نیز از ماشین های مختلفی استفاده می شود که هر کدام از آن ها نیز انواع مختلفی دارند. این ماشین ها ممکن است ناگهان دچار اختلال شوند و آسیب های زیادی را وارد کنند؛ یا این که ممکن است حوادث و صدمات ناشی از کار برای کارگران شما پیش بیاید. همه این موارد خطراتی هستند که افرادی که در صنعت آسانسور سازی فعالیت دارند را تهدید می کند.

حتی اگر در کسب و کار خود موارد ایمنی را رعایت کنید شاید بتوانید احتمال وقوع آن ها را کاهش دهید اما به صفر رساندن آن ها کاری غیر ممکن و محال است. به همین دلیل وجود یک بیمه آسانسور خوب ضروری است تا بتوانید در صورت بروز موارد ناخواسته از دارایی ها و کسب و کار خود محافظت کنید.

فعالان حوزه ساخت آسانسور به چه نوع بیمه ای نیاز دارند؟

عواملی که می توانند به کسب و کار شما آسیب وارد کنند بسیار زیاد هستند، به همین دلیل است که باید پس از بررسی های لازم یک بیمه به خصوص را انتخاب کنید.

بهترین کار برای پیدا کردن یک بیمه آسانسور خوب این است که با یک نماینده بیمه مربوطه صحبت کنید و تمامی ویژگی ها و موارد موجود در کار خود را برای نماینده شرح دهید. زیرا هر کدام از موارد می تواند بر نوع بیمه ای که نیاز شما است تاثیر بگذارد. برخی از شرایط خاصی که می توانند بر روی نوع بیمه شما تاثیر بگذارد، شامل آب و هوای منطقه کاری شما و یا تعداد کارکنانی که برای شما کار می کنند، است. این دو مورد از مواردی است که هنگام انتخاب بیمه باید به آن دقت کنید.

فعالان حوزه ساخت آسانسور به چه نوع بیمه ای نیاز دارند؟

انواع رایج بیمه ها:

بیمه های آسانسور انواع مختلفی دارد و برخی از رایج ترین آن ها عبارت اند از:

بیمه مسئولیت عمومی تجاری: این نوع بیمه، شما و شرکت شما را در برابر دعوی پس از خسارت وارده به اشخاص ثالث محافظت می کند. این موارد شامل صدمات بدنی و مسئولیت دارایی های شخص ثالث (مانند ماشین هایی که ممکن است برای کار خود اجاره کنید.) است.

اموال تجاری: نوع قبلی شما را در برابر خسارت هایی که ممکن است به اموال دیگران وارد کنید محافظت می کند. اما این نوع بیمه بر خلاف دیگری عمل می کند سعی می کند تا از اموال و دارایی های شخص خود شما محافظت کند. تمامی خسارت هایی را که ممکن است از عوامل طبیعی و انسانی به اموال شما آسیب برساند این بیمه پوشش می دهد و پس از خسارت تا حدی از آن را برای شما جبران می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *