بهترین زمان و قیمت بازسازی آسانسور

از آن جایی که آسانسور ها ساختاری بسیار پیچیده دارند، نصب و راه اندازی آن ها نیز می تواند پیچیده و دشوار و گران قیمت باشد. به همین دلیل است که افراد اغلب به دنبال بازسازی آسانسور قدیمی خود می روند و به جای نصب یک آسانسور جدید، تغییراتی در آسانسور سابق خود ایجاد می کنند. عمدتا قیمت بازسازی آسانسور می تواند به صرفه تر از نصب یک نمونه جدید باشد. چند تغییر کوچک ممکن است آسانسور قدیمی شما را به یک نمونه مدرن و کارآمد تبدیل کند. در ادامه مطلب قصد داریم اطلاعات دقیقی در رابطه با بازسازی آسانسور، در اختیار شما قرار دهیم تا با توجه به آن ها، قیمت بازسازی آسانسور خود را برآورد کنید و نیاز های آن را بسنجید.

بازسازی آسانسور به چه معناست؟

بازسازی به چه معناست؟

 هدف از بازسازی آسانسور ، در حقیقت ارتقای قطعات و ابزارآلات قدیمی آن به منظور افزایش عملکرد و کارآیی این ماشین است. این کار اغلب با تعویض قطعات آسانسور اشتباه گرفته می شود؛ در حالی که برای تعویض، لازم است هزینه بیشتری در نظر داشته باشید و کابین آسانسور را به طور کلی تغییر دهید؛ اما بازسازی صرفا بر روی افزایش عملکرد تمرکز دارد و زیبایی آسانسور در وهله دوم در نظر گرفته می شود.

برای بررسی دقیق قیمت بازسازی آسانسور ، لازم است ذکر شود که بازسازی نیز در درجات مختلفی اتفاق می افتد. هرچه بیش تر و جدی تر صورت گیرد، قیمت بالا تری نیز خواهد داشت.

 • برای شروع، لازم است یک بررسی دقیق از شرایط آسانسور داشته باشید. تا مواردی که به بازسازی احتیاج دارند را به طور کامل شناسایی کنید.
 • در ادامه با یک فرد حرفه ای و متخصص در این زمینه مشورت کنید و کار را به او بسپارید. (در انتخاب فرد مورد نظر تحقیق کنید؛ زیرا این قسمت در بازسازی آسانسور بسیار اهمیت دارد.)
 • در آخر نیز لازم است به تعمیر و نگه داری آسانسور ها به صورت دقیق و منظم توجه ویژه ای داشته باشید تا از فرسوده شدن زود هنگام آن ها جلوگیری کنید و در نهایت عمر طولانی تری داشته باشند.

عوامل موثر در قیمت بازسازی آسانسور

عوامل موثر در قیمت بازسازی آسانسور

برای بررسی قیمت بازسازی آسانسور ، لازم است چند عامل بسیار مهم را در این زمینه به شما معرفی کنیم تا هزینه حدودی آن را محاسبه کنید.

 • درب آسانسور: از مشکلات آسانسور می توان به بسته نشدن درب آن اشاره کرد که اغلب به دلیل قطعی برق اتفاق می افتد. یکی دیگر از شایع ترین مشکلات، سرعت آرام یا زیاد در هنگام بسته شدن آن است. این سرعت ممکن است برای مسافران خطرناک باشد و آسیب جدی به آن ها برساند. اگر مشکل آن ها سریع تشخیص داده و بر طرف شود، هزینه چندانی نخواهد داشت؛ اما اگر تشخیص داده نشود و طولانی شود، ممکن است هزینه های بسیاری را به گردن شما بیندازد.
 • کابل ها: آسانسور شما تعدادی کابل سیمی و منعطف دارد که از سقوط آن جلوگیری خواهد کرد. این کابل ها به ندرت آسیب می بینند؛ اما اگر اتفاقی برایشان رخ دهد، لازم است هر چه سریع تر تعویض شوند. برای بررسی قیمت بازسازی آسانسور ، باید گفت که این کابل ها چندان ارزان قیمت نیستند و اگر به تعویض احتیاج داشته باشند، ممکن است نیازمند هزینه بالایی باشند.
 • پانل آسانسور: یکی دیگر از قطعات شایعی که اغلب احتیاج به تعویض یا تعمیر دارد، پانل آسانسور است. پانل ها صفحاتی هستند که تمام دکمه های ضروری آسانسور بر روی آن ها قرار دارد. در صورت کار نکردن دکمه ها، هر چه سریع تر لازم است آن ها را تعویض یا تعمیر کنید.

مزایای بازسازی آسانسور

مزایای بازسازی آسانسور

 • ایمنی: در ادامه بررسی قیمت بازسازی آسانسور ، لازم به ذکر است که یکی از مهم‌ ترین دلایل بازسازی آسانسور، ارتقای قطعات آن برای افزایش ایمنی است. از آن جایی که آسانسور به طور مستقیم با جان انسان ها مرتبط است، افزایش ایمنی آن جزء کار های بسیار ضروری است.
 • کاهش تعمیر و نگه داری: اگر بازسازی آسانسور خود را به درستی انجام دهید، به تعمیر و سرویس مداوم احتیاجی پیدا نمی کند و قطعات ارتقا می یابند و مانند ساعت برایتان کار خواهند کرد.
 • مدیریت نویز آسانسور: گاهی اوقات هنگام استفاده از آسانسور ها شاهد نویز هستیم. این‌ نویز ها شاید در ابتدا بی خطر جلوه کنند؛ اما هر چه بیش تر شوند، خطر ناشی از آن ها نیز افزایش می یابد. با بازسازی آسانسور، می توانید آن ها را به سادگی کنترل کنید تا جان مسافران در امان باشد.

تمام مزایای بالا، به طور مستقیم با جان شما ارتباط دارد؛ در نتیجه قیمت بازسازی آسانسور هر چقدر هم که باشد، ارزش محافظت از شما و عزیزانتان را دارد.

 

بهترین زمان بازسازی آسانسور

بهترین زمان

از آن جایی که اغلب افراد با زمان بازسازی آسانسور خود مشکل دارند و نمی توانند به درستی زمان آن را تشخیص دهند، لازم است چند عامل تاثیر گذار در این زمینه را بررسی کنیم.

 • بررسی عمر و میزان استفاده از آسانسور: به طور کلی یک آسانسور می تواند حدود ۲۰ تا ۲۵ سال عمر کند؛ اما بسیاری از افراد تنها به سن آن توجه می کنند و میزان کارکرد این ماشین را در نظر نمی گیرند؛ در حالی که در نظر گرفتن تعداد سفر های آسانسور مورد نظر نیز در کنار سن او بسیار ضروری است.
 • تکنولوژی آسانسور: از آن جایی که تکنولوژی آسانسور ها به طور مداوم در حال تغییر است، لازم است هر چند وقت یک بار بازسازی شوند، تا با ارتقای قطعات و تکنولوژی آن ها، پشتیبانی آن را افزایش دهید و ایمن تر سازید. هرچه زود تر اقدام به این کار کنید، قیمت بازسازی آسانسور شما کم تر خواهد شد.
 • افزایش تماس با تعمیرکار: گاهی اوقات در یک ماه، چندین بار با تعمیرکار خود تماس حاصل می کنید تا مشکلات آسانسور شما را برطرف کند. این نشان دهنده این است که قطعات آسانسور فرسوده شده اند و کشش حمل مسافران را ندارند؛ در نتیجه بدون توجه به قیمت بازسازی آسانسور ، باید تعویض شوند تا از جان شما حفاظت کنند.

گاهی اوقات نیاز است به جای تعویض کامل قطعات آسانسور، آن ها را ارتقا دهید و بازسازی کنید تا هم در هزینه ها صرفه جویی شود و هم عملکرد بهتری را به شما عرضه دهند. به طور کلی می توان گفت که قیمت بازسازی آسانسور، نسبت به تعویض کلی آن به صرفه تر است و اغلب نتیجه بهتری را به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *